Somali sınırında, Eş Şebab terör örgütü tarafından hazırlanan bombalı saldırı sonucunda 10 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

TERÖR 10 ASKERİN CANINI ALDI

El Kaide ile birlikte hareket eden Eş Şebab örgütünün Somali sınırında yer alan Balad Hawo yerinde bombalı bir araçla saldırı gerçekleştirdiği, saldırının ardından da ilk belirlemelere göre en az 10 askerin öldüğü öğrenildi. Örgütün yaptığı bildiride, askeri üssün içine bomba yüklü bir aracın sürüldüğünü ve sonrasında patlatıldığı ifade ediliyor.

24 Somali askerinin öldüğünü ifade eden örgüt, Somali askeri birimlerinin ölü sayısını 10 olarak belirttiklerini bildirdi.
Olay yerinde bulunan ve saldırıya tanık olan vatandaşlardan biri ilk olarak askeri üste patlama meydana geldiğini sonrasında silah seslerinin duyulduğunu söyledi

ABD SOMALİ’Yİ BOMBALAMIŞTI

Diğer yandan geçtiğimiz ay, Amerika Birleşik Devletleri' nin Somali' nin Jilib kentinde Eş- Şebab üyelerine yapmış olduğu hava saldırılarında 7 terör örgütü üyesinin öldürüldüğü ifade edildi.

İKİ HAVA SALDIRISI DÜZENLENDİ

Amerika Birleşik Devletleri Afrika Komutanlığı' ndan (AFRICOM) gelen açıklamalar doğrultusunda, Somali' nin başkenti Mogadişu' nun güneybatı bölgesinde yer alan Jilib kentinde terör örgütü Eş- Şebab' a son iki gün içinde iki ayrı hava saldırısı düzenlendi.