Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer bulan habere göre, Katar Emiri Temim, Prens Muhammed'i telefonla aradı.

Temim, Katar ile bir takım Körfez ülkeleri arasındaki krizin çözümü için tüm tarafların çıkarlarını güvence altına alacak şekilde diyalog masasına oturulması istediğini açıkladı

PRENS MUHAMMED MEMNUNİYETLE KARŞILADI

Prens Muhammed'in öneriyi memnuniyetle karşıladığı belirtilen haberde, Riyad'ın krizin diğer tarafları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Bahreyn ile mutabakata vardıktan sonra konuyla ilgili ayrıntıların açıklanacağı bilgisi verildi.

TRUMP KOORDİNE ETTİ

ABD Başkanı Donald Trump ile Emir Sabah, Beyaz Saray'da gerçekleştirdikleri görüşmelerin ardından birlikte basın toplantısı hazırladılar.

ABD Başkanı Donald Trump ile Emir Sabah, Beyaz Saray'da gerçekleştirdikleri görüşmelerin ardından birlikte basın toplantısı hazırladılar.

Katar ile bazı Körfez ülkeleri arasında gerçekleşen krizin çözümüne yönelik Kuveyt'in liderlik vasfını üstlendiğini ve kendilerinin de arayı düzeltme yolunda çalıştıklarını ifade eden Trump, ilişkilerin düzelmesi yönünde çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Trump, ‘Katar ile Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki krizde yardımcı olabilirsem elimden geleni yapmak isterim. Kuveyt, meselenin çözülmesi yolunda lider konumunda ve bizimde takdir ettiğimiz bir şey yapıyor. Aralarındaki sorunların hallolacağına inanıyoruz. Eğer bir sonuca ulaşamazlarsa Beyaz Saray'da ben arabuluculuk yapacağım.’ dedi.