Rusya'nın başkenti Moskova'da okul çevresinde bir öğrenci tarafından silahlı saldırı meydana geldi. Okul yakınında gerçekleşen olayda 4 kişi yaralanırken okulun kendi öğrencilerinden birinin etrafa ateş yağdırdığı belirtildi.

Okul çevresinde paniğe neden olan silahlı saldırıdan etkilenen ve panik olan öğrencilerden 3’ü sınıf penceresinden aşağı atladı. Olay yerine gelen ekipler gerekli tedbirleri alarak okulu boşalttı. Saldırganın neden ateş açtığı araştırılıyor.

3’Ü ÖĞRENCİ 1’İ ÖĞRETMEN OLMAK ÜZERE 4 KİŞİ YARALANDI

Rus haber ajansı RT'nin yaptığı habere göre, saldırı Moskova'nın 20 kilometre kuzey doğusundaki Ivanteyevka bölgesinde bir okulda meydana geldi. Polis güçleri ateş edenin 15 yaşında olduğunu belirtirken olayda yaralanan 4 kişiden üçünün öğrenci birinin öğretmen olduğunu ifade etti.

SALDIRIDA ÖLEN YOK

Bir başka Rus haber ajansı Sputnik’e ifade veren güvenlik ekipleri arasından bir kaynak da silahlı saldırıda bulunan öğrencinin gözaltına alındığını belirtildi. Kaynak ‘silahlı saldırgan gözaltına alındı. Olayda bir öğretmen 3 kadın yara aldı. Saldırıda ölen yok’ ifadesine yer verdi. Kaynak yaralıların saldırı esnasında panik yaparak sınıfın penceresinden atladıkları için yaralandıklarını belirtti.