Rusya Tarım Bakanı Tkaçev Türkiye hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Tkaçev gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelerde bulundu: 1,5 milyar dolar zararımız var. Bu zarara bakarak Türkiye’ye bağlı kamadan hayatta kalamayız da demek istemiyorum.

TÜRKİYE İLE YAŞANAN EKONOMİK KRİZ ÇÖZÜLMELİ

Rus Tarım Bakanı Tkaçev gerçekleştirmiş olduğu Türkiye ile ekonomik anlamda yaşanan krizin çözülmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye ile aramızda yaşanan ticari sıkıntılar nedeni ile 1.5 milyar dolarlık bir zararımız oldu. Biz Türkiye ile aramızdaki ekonomik ilişkilerin bir an önce normalleşmesini istiyoruz.

TÜRKİYE’NİN EKONOMİMİZE KATKISI VAR

Rusya’nın ticaretindeki yüzde 10’lk payda Türkiye’nin çok büyük bir etkisi var. Ancak Türkiye olmazsa biz hayatta kalamayız da demek istemiyorum.


RUSYA’DAN YENİ VERGİ DÜZENLEME AÇIKLAMASI YAPILMIŞTI

Rusya Tarım Bakanı Tkaçev daha önceden gerçekleştirdiği açıklamada Türkiye Ekonomi Bakanlığı Rusya’dan ithal edilen ürenler için koyulan vergi düzenlemesini açıklamıştı.

Bu bilgilere göre Türkiye’nin Rusya’dan ithal etmiş olduğu buğday- mısır yüzde 130, pirinç yüzde 45, ay çiçek yağı yüzde 36 bakliyat ürünleri yüzde 9,7 vergi artışı olacağı iddia edilmişti.