Yerel yöneticiler, dünya internet ağına bağlanan petrol kuyularındaki üretimin, insan faktörünün saf dışı bırakılması nedeniyle yüzde 3-5 oranında arttığını aktardı.

TALİMATI VERDİ

Projeyi aşırı beğenen Putin, konunun Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak ve ilgili diğer tüm yetkililerle görüşülmesi için talimat verdi.

PUTİN PROMOBOT İLE TOKALAŞTI

Bilgi işlem ve teknoloji sektörünün ürünlerini incelemeye davam eden Putin, veri indirme hızı saniyede 250 megabite ulaşan süper hızlı interneti yakından inceledi. Rus lider ayrıca sergide karşılaştığı Promobot isimli robotla tokalaştı.

Öte yandan yeni teknolojiyle birlikte robotlarda artık dokunarak hissedebilecek.

Yeni teknolojik gelişmeyle birlikte robotlarda sentetik sentetik bir cilt ile yapılacak ve robotlar artık bu özellikle birlikte dokunma hissi özelliğini kazanacak.

Amerika Birleşik Devletleri Minnesota Üniversitesindeki bilim insanları robotlar için dokunma duyusuna sahip cilt ürettiler. Bu devrim niteliğindeki teknolojiyle sentetik cilt araştırmaları tıp dünyasında katkıda bulunuyor.Cildiye konusunda devrim gibi bir buluş olduğu vurgulandı.

ROBOTLAR ARTIK 5 DUYUYA SAHİP

Amerika Birleşik Devletleri Minnesota Üniversitesindeki bilim insanları robotlar için tat ve kokuları algılayabilen robotları icat ederek robotların artık 5 duyuya sahip olduklarını vurguladılar. Gelişen teknoloji ile birlikte robotlar ev işlerinde ve çeşitli kamu kurumlarında çalışabiliyor.