Fransa' nın başkenti olan Paris'teki Charles de Gaulle Havaalanı 2F terminalinde uçaklarını beklemekte olan yolcular, terör alarmı sebebi ile kısa süreli tahliye edildi.

GÜVENLİK SEBEBİ İLE 20 DAKİKA RÖTAR

Yaklaşık 2 bin yolcunun güvenlik sebebi bahanesi ile tahliye edilmesi olayında 20 kadar uçak seferi gecikmeli yapılabildi. Havalimanı yetkililerinin konuyla dair yaptığı açıklamada, bir kişinin zorunlu güvenlik kontrolünden geçmeden, çalışanlara ait "özel bölgeye" girmesi sebebi ile önlem amaçlı terör alarmı verildiği ifade edildi.

GÖREV YERİNİ TERK EDİP YASAKLI BÖLGEYE GİRDİ

Yapılan beyanda, çalışanlara ait olan özel bölgenin güvenliğinden sorumlu tutulan şahısın, amirlerinden izin almadan   görev yerini terk etmesi ve üzerleri aranmadan mevzu bahis konusu olan bu bölgeye giren bir kadının uzun zaman bulunamaması sebebi ile yazılı yönetmelik gereği önlem gayesi taşımak sureti ile yolcuların tahliye edildiği ifade edildi.

Paris' te 13 Kasım 2015 senesinde yapılan ve 130 kişinin ölümüne sebep olan terör saldırılarından sonra memlekette olağanüstü hal ilan edilmişti. Geçtiğimiz sene  sona erdirilmesi planlanan olağanüstü hal, 14 Temmuz' da Nice kentinde yaşanan ve 86 kişinin ölümüne yol açan terör saldırıların ardından tekrar uzatılmıştı. Parlamento, bu ay içinde olağanüstü hal uygulamasını 6. defa uzatacak.