Myanmar'da ordu birlikleri ve sivil işbirlikçilerinin giriştiği katliamlardan kaçarak Bangladeş'e ulaşmaya çalışan Arakanlı Müslümanlar, sınırdaki Naf Nehri'ni geçmek zorunda bırakıldı. Derme çatma teknelerle veya yüzerek nehri aşmayı deneyen Arakanlı Müslümanların birçoğu Naf Nehri'nde öldü. 

ZİYARET İPTAL

Katliamları durdurmadığı için dünya çapında tepkilere neden olan Myanmar lideri Aung San Suu Çii ise, New York'ta bu ay toplanacak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na katılmayacağını duyurdu.

Öte yandan Nobel Barış Ödülü Komitesi, 1991 senesinde Nobel Barış Ödülü alan Aung San Suu Çii'nin ödülünün geri alınmayacağını açıkladı.

Batılıların riyakâr ve ikiyüzlü siyasi politikaları devam etmekte. Milyonların katili olan Myanmar Devlet Başkanı Aung San Suu Kyi Nobel Barış ödülü verilmişti. Bu ödül batılıların riyakâr siyasi politikalarını ve Nobel Barış ödülünün tamamen tiyatrodan oluştuğunu gözler önüne sermektedir.

MİLYONLARIN KATİLİ MYANMAR DEVLET BAŞKANI AUNGSAN SUU KYİ'YE NOBEL VERDİLER

Batılı sömürgeci kan emiciler Arakan'daki Müslümanlara işkenceler edip onları vahşice yakan bu şahıssa Nobel Barış Ödülünü reva görmüşlerdi. 

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ARAKAN'DAKİ ZÜLME SESSİZ KALMAYI TERCİH EDİYOR

Arakan'daki zülme sözde medeni Avrupa sessiz kalmayı tercih etti. Diğer yandan sessizlerin sesi olan Türkiye bu zülme sessiz kalmayarak Birleşmiş Milletleri acil toplantıya çağırmıştı.