Nobel Barış Ödülü Komitesi, 1991 senesinde Nobel Barış Ödülü alan Aung San Suu Çii'nin ödülünün geri alınmayacağını açıkladı.

Batılıların riyakâr ve ikiyüzlü siyasi politikaları devam etmekte. Milyonların katili olan Myanmar Devlet Başkanı Aung San Suu Kyi Nobel Barış ödülü verilmişti. Bu ödül batılıların riyakâr siyasi politikalarını ve Nobel Barış ödülünün tamamen tiyatrodan oluştuğunu gözler önüne sermektedir.

MİLYONLARIN KATİLİ MYANMAR DEVLET BAŞKANI AUNGSAN SUU KYİ'YE NOBEL VERDİLER

Batılı sömürgeci kan emiciler Arakan'daki Müslümanlara işkenceler edip onları vahşice yakan bu şahıssa Nobel Barış Ödülünü reva görmüşlerdi.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ARAKAN'DAKİ ZÜLME SESSİZ KALMAYI TERCİH EDİYOR

Arakan'daki zülme sözde medeni Avrupa sessiz kalmayı tercih etti. Diğer yandan sessizlerin sesi olan Türkiye bu zülme sessiz kalmayarak Birleşmiş Milletleri acil toplantıya çağırmıştı.

3 BİN MÜSLÜMAN KATLEDİLDİ

Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Sözcüsü Dr. Anita Schug, Myanmar'ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının düzenledikleri saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman'ın katledildiğini açıklanmıştı.

KATLİAMLAR SORUŞTURULSUN

Arakan Rohingya Ulusal Örgütü, Myanmar hükümetine Arakan’da Müslümanlara karşı devam eden katliamların soruşturulması için bağımsız bir komisyon kurması çağrısında bulunmuştu.