ABD'de yaşanan ilginç trafik kazalarına bir yenisi daha eklendi. New York'ta direksiyon hakimiyetini kaybedip kaldırıma çıkan aracın sürücüsü 'adam öldürmekle' suçlandı.

Dünyaca ünlü New York'taki Times Meydanı'ndaki bir arabanın kaldırıma çıkması sebebiyle 1 kişinin hayatını kaybetmesi ve 22 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayla alakalı gözaltına alınan araç sürücüsü, "adam öldürmek” suçundan mahkemeye çıkarıldı.

SÜRÜCÜYE MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR

New York Polis Teşkilatından (NPYD) yapılan basın açıklamasına göre, Richard Jojas isimli 26 yaşındaki sürücüye "ikinci derece adam öldürme, 20 kere adam öldürme girişimi ve 5 kere de ağırlaştırılmış “araçla adam öldürme” suçlamasıyla yargılandı.
Güvenlik kaynaklarının sunduğu malumata göre, kaza sonrasında gözaltına alınan Rojas'ın alkol ve uyuşturucu testlerine tabi tutulduğu, alkol almadığı ancak kan testlerinde eser miktarda uyuşturucu madde olduğu ifade edildi.

45. Sokak ile Broadway'in köşesinde vuku bulan hadiseye şahit olan AA muhabiri, aracın hızla kaldırımdaki demirlere çarpmasının ardından sürücünün demirlere çıktığını, alevler yükselen arabaya itfaiye ekiplerinin müdahalenin ardından kurtulabildiğini bildirmişti.

Kazada, kenti Michigan’dan turist olarak gelen 18 yaşındaki Alyssa Elsman hayata gözlerini yummuş, 22 kişi de yaralanmıştı. Yaralıların tedavisinin sürmesiyle birlikte durumu kritik olanlar da mevcut.