Avrupa'nın Türkiye hususundaki iki yüzlü duruşlarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyorlar PKK'lılara sahip çıkılması ile başlayan Türk düşmanlığı, 15 Temmuz hainlerinin iade edilmesiyle sürdü derken, artık saçmalayacak husus bulamayan Avrupa basını en son mülteci ve komşu devletler konusuna el attı.


TÜRKİYE KOMŞULARI İLE ARASINA DUVAR ÖRÜYOR


Alman basın organı Deutsche Welle'nin geçtiği bir haberde , "Türkiye komşuları ile arasına set çekiyor." ifadeleri kullanıldı.

Tamamen iç güvenlik nedeniyle Suriye hududuna; kaçakçılığın, uyuşturucu ticaretinin ve en önemlisi de terörist sızmalarını engellemek amacıyla Suriye sınırına örülen 828 kilometrelik duvarı "komşulara örülen duvar" olarak belirten DW, Türkiye hakkında algı operasyonu yapmaya devam ediyor.

Öyle ki, Suriye hududundan sonra İran, Irak ve Ermenistan sınırına da duvar örüleceği belirtilen haberde, Türkiye Doğu ve Batıda yalnız kalmış bir ülke olarak anlatılıyor.

AVRUPA'NIN TEL DUVARLARI


Alman DW'nin haberinde Türkiye bu şekile gösteriliyor, fakat Avrupa'nın durumu haberde anlatılan Türkiye'den daha vahim durumda.
Mülteci krizinin patlak verdiği zamanlarda sınırı kapatmakla kalmayan avrupa ülkeleri, sınırlarına girişleri engellemek amacıylan önce dikenli, jiletli ve elektrikli teller germiş, sonrasında bazı ülkelerde de duvarlar ördürmüştü.
Mülteciler hususunda, Almanya'nın Doğu ve Batı olarak ikiye bölündüğü zamanlardaki gibi bir uygulama yapan Avrupa ülkeleri mültecileri duvarların, tellerin diğer yanında inşa edilen mülteci kamplarına hapsetmiş, hatta sınırları kapatarak onları ülkelerine almadan kaderlerine terketmişti.
Bu süreçlerde, Münihte kentin içindeki bir bölgede mülteci kampının çevresi de 4 metrelik duvarlarla çevrilmişti.

Almanlar Türkiye'nin duvar örmesinden rahatsız

Almanya'nın çektiği dikenli ve jiletli teller.