Hristiyan Demokrat Birlik partisinin başbakan adayı Başbakan Angela Merkel, Pazar günü yapılacak seçimlerden önce Türkiye ile alakalı tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE İLE EKONOMİK İLİŞKİLER


Merkel, Türkiye ile ekonomik bağlantıların zaten bir süredir sınırlandırıldığına dikkat çekerek, "Ve gerekirse, ki bunu istemiyorum bunu devam ettireceğiz" dedi.


"TÜRKİYE, HUKUK ANLAYIŞIMIZDAN UZAKLAŞIYOR"


Merkel, Türkiye'de tutuklu Almanların serbest bırakılmasını sağlamak için Almanya'nın gerekli temasları sürdüreceğini de belirtti.

Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın politikalarına yönelik eleştirilerini de yineleyerek, "Türkiye, bizim hukuk devleti anlayışımızdan uzaklaşıyor" ifadesini kullandı.

ALMANYA 24 EYLÜL'DE SEÇİME GİDİYOR


Almanya'da Federal Meclis seçimleri 24 Eylül Pazar günü yapılacak. Sandıktan Başbakan Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) bir kez daha zaferle çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Merkel gurbetçi Türkler için de bir açıklama yaptı.

Türkiye ile arasındaki gerginliği giderek arttıran ve Avrupa Birliği (AB) ülkeleri tarafından da destek göremeyerek iyice yalnız kalan Almanya Başbakanı Angela Merkel, ‘Türkiye ile ticari işbirliğimizi azaltabiliriz.’ dedi.

MERKEL’DEN KÜSTAH AÇIKLAMA

Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak olan seçimlerde liste başı adayı olan Başbakan Angela Merkel, seçim öncesi Almanya'daki Türkler hakkında açıklamalarda bulundu.

"ANLAŞMAZLIKLARINIZI GETİRMEYİN"

Deutsche Welle'nin haberine göre, Angela Merkel, "Bizi şu an endişelendiren, Türkiye'den farklı grupların kısmen birbirlerini karşılıklı olarak ihbar etmeleri ve belki de gözetlemeleri. Bunu istemiyoruz.