Angela Merkel, Almanya'da gerçekleşecek 24 Eylül genel seçimleri için kampanyalarını ara vermeden tüm hızıyla ilerletme çabası içerisinde.

BİRÇOK KEZ YUHALANDI

Merkel, seçimde oy kazanmak için ülkeyi bir baştan diğer başa geziyor. Başkan kampanyaları için Almanya'nın Finsterwalde şehrine gitti. Bundan öncesinde Brandenburg'a giden Merkel, orada yaşadığı ıslık ve yuhalanmadan dolayı oldukça sıkıntılı bir konuşma gerçekleştirmişti.

‘MERKEL GİTMELİ’ PROTESTO

Merkel'in dün yaptığı konuşması vatandaşlar tarafından düdük ve ıslıkla sık sık parçalandı. Merkel'in seçim kampanyalarını dinlemeye gidenlerin ellerinde bulunan pankartlarda ‘Merkel gitmeli', ‘Bağırmak yerine dinle’ şeklinde ifadeler bulunuyordu.
Bunlarla birlikte halk, Merkel'e konuşması esnasında ‘Hain’ diye bağırarak yanlarında getirdikleri kırmızı kartları Merkel’e gösterdi.

DOMATESLİ SALDIRI

Hristiyan Demokrat Parti (CDU) Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel'e karşı domatesli saldırı gerçekleştirdi.

Başbakan Merkel, Almanya'da 24 Eylül seçimleri dolayısıyla partisinin Heidelberg'de hazırladığı mitingde yer aldı. Başbakan Merkel’in konuşma yaptığı sırada önünde bulunan topluluktan iki domates fırlatıldı. Atılan domateslerden biri, Merkel’in aynı renk olan ceketine isabet ederken diğerinin ise isabet etmediği görüldü.

Başbakan Merkel, fırlatılan domateslere aldırış etmemeye çalışarak sakin bir ses tonuyla konuşmasını yapmayı sürdürerek diğer milletvekilleri ile beraber sahnede yerini korumaya devam etti.