Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur'da dini eğitim yapan bir okul yurdunda meydana gelen yangında 24 kişi hayatını kaybetti.

Görevliler, şehrin uzağında bulunan okul yurt binasında geç saatlerde meydana gelen yangının bir saat içerisinde söndürüldüğünü belirtti. Yurt pencerelerinin demirlikleri ve çıkışın duvarla kapatılmasından dolayı içeride sıkışan 22 erkek öğrenci ile 2 öğrenmen olayda hayatını kaybetti.

Yangının haber verilmesi üzerine olay yerine birçok sayıda itfaiye aracı ile ambülans sevk edildi. Ekipler yangını söndürdükten sonra soğutma çalışması uyguladı.

Yangın kontrol altına alınıp söndürüldükten sonra binanın üst katında bulunan öğrencileri merdivenle kurtardı. Ardından bina içerisinde bir odaya giren görevliler çok sayıda öğrencinin yanık cesetleri ile karşılaştı.

MUĞLA’DA YANGIN

Diğer yandan, Türkiye’nin tatil beldesi Muğla'da çıkan orman yangını, Zeytinköy'ün felaketi olmuştu. Ormanlık alanda başlayan büyük yangın, Zeytinköy için felaket oldu. Köyü saran alevler, geride tam bir afet manzarası bıraktı. Yangından kaçarak canlarını kurtaran köylülerin geride kalan hayvanları ise telef oldu. Köylüler bugün gördükleri manzara karşısında gözyaşlarına hakim olamadı. Yangının kontrol altına alınmasının ardından köyüne gidenler, ahırlarda telef olan hayvanlarını buldular. Birçok inek ve eşek yanarak can verdi.