Katar Dışişleri Bakanı olan Muhammed bin Abdurrahman Al Sani’ nin Kuveyt’ e eriştiği ifade edildi. Katar menşeili El- Cezire televizyon kanalında yer alan habere dahlinde, Dışişleri Bakanı olan Abdurrahman, ülkesinin, kendilerine ambargo uygulayan dört ülkenin daha önce kendilerine vermiş olduğu 13 maddelik isteğe dönük yanıtlarını yetkililere ulaştırmak hedefi ile Kuveyt' e vardı.

13 İSTEĞE VERİLEN YANITI BİLDİRMEK İÇİN KUVEYT'E GİTTİ

Mevzu bahis konusu olan Katar'dan istenilen 13 maddelik taleplere dönük  ülkesinin almış olduğu kararı bildirmek adına Abdurrahman’ ın, Kuveyt Emiri Sabah el- Ahmed el- Cabir es- Sabah ile bir araya gelmesi düşünülmekte.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yemen, Mısır ve Bahreyn Haziran ayının 5'inde  yaptıkları beyan ile Katar ile olan tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin hava sahasını Katar' a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti.  

KATAR'A 3 TEMMUZ'A KADAR SÜRE VERMİŞTİ

Gelen son habere doğrultusunda, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır' ın, Kuveyt'in, talep listesine cevap vermesi için Katar'a verilen sürenin 48 saat uzatılması isteğini kabul ettiği bildirildi.