Afganistan'ın başkenti Kabil’de yer alan kriket stadyumuna yakın bir çevrede meydana gelen büyük patlama halkta paniğe yol açtı.

2 ÖLÜ VAR

Görevli güvenlik ekipleri, patlamanın bir intihar bombacısı tarafında gerçekleştirildiğini belirtti. Kabil’de kriket stadyumuna yakın bir alanda meydana gelen patlamada 7 kişi yaralanırken 2 kişi hayatını kaybetti

Afgan Kriket Kurulu, stadyumda bulunan bütün oyuncuların can güvenliğinin sağlandığını belirtti.

KABİL’DE ABD KONVOYUNA SALDIRI!

Diğer yandan Ağustos ayında, Afganistan'ın başkenti Kabil'in Karabağ ilçesinde gerçekleştirdiği saldırıda yabancı güçler hedef alınmıştı. 3 sivilin yaşamını yitirdiği olayda, yaralıların da olduğu, yaralılardan 5'inin konvoydaki Amerikan askerleri olduğu belirtildi.

Öncesinde de bir saldırı yapılmış ve 2 ABD'li asker hayatını kaybetmişti. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Afganistan’ın Kandahar ilinde Taliban’ın üstlendiği bir intihar saldırısında iki ABD askerinin öldüğünü açıkladı.

Pentagon Afganistan Masası Sözcüsü Adam Stump, AA muhabirine verdiği demeçte, Kandahar'da NATO konvoyuna düzenlenen intihar saldırısında 2 Amerikan askerinin öldüğünü belirtti.

ABD'nin Afganistan Kuvvet Komutanlığından ayrıntılı açıklamanın yapılacağını ifade eden Stump, konvoyda başka ölen ya da yaralanan olup olmadığına dair bilgi vermedi.

Taliban’ın üstlendiği saldırıda iki ABD askerinin haricinde 15 askerin daha öldüğü iddia ediliyor.