İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'daki bir mülteci kampına gerçekleştirdiği baskında 2 Filistinli ve bir İsrail askerinin yaralandığı bilirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "aranan bir takım Filistinlileri gözaltına almak için Dehişe Mülteci Kampı'na baskın düzenlendiği" ifade edildi.

Öte yandan İsrail, Filistin'e hava saldırısı düzenledi.

Gazze' deki Şifa Hastanesi Hasta Kabul ve Acil Servis Bölümü Sorumlusu Eymen es- Sahbani, yazılı açıklamasında, İsrail' in Gazze' ye düzenlediği iki ayrı saldırıda 3 Filistinlinin yaralandığını belirtti.

YARALILARDAN BİRİNİN DURUMU AĞIR

Sahbani, yaralılardan başına şarapnel parçası isabet eden bir Filistinlinin durumunun ağır olduğunu ifade etti.

TARIM ARAZİLERİNE ROKET SALDIRISI

Görgü tanıkları da İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının, Gazze' nin kuzey bölegesindeki bazı tarım arazilerine iki roket saldırısı düzenlediğini ve bölgedeki çevre binalarda maddi hasarın olduğunu kaydetti.

F-35 TİPİ UÇAKLAR BOMBALADI

İngilizce yayın yapan Jerusalem Post gazetesi, Gazze'de iki Hamas binasının hedef alındığını ve operasyonda ABD' den yeni alınan F-35 tipi savaş uçaklarının kullanıldığını yazdı. 

Bu arada İsrail Kanal 2 televizyonu, Gazze sınırında yer alan, İsrail' in güneyindeki Askalan kentine bir roket düştüğünü duyurdu.