Irak Savunma Bakanlığı ile devlet televizyonu orduya bağlı 15'inci Piyade Tümeni tarafından yapılan açıklamada, Türkmenlerin Telafer'e bağlı El-Ayyadiyye bölgesinin kuzeybatı ve doğusunda gerçekleştirdiği operasyonlarda 55 militanın öldürülerek etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Peşmerge güçlerinde faaliyet gösteren Yüzbaşı Kamran Mahmud tarafından yapılan açıklamada, Kerkük'ün güneybatısındaki Havice ilçesine bağlı Er-Riyad bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a ait olduğu bilinen 5 araçlık bir konvoya gerçekleştirilen operasyonda ilk tahminlere göre 6 militanın öldüğünü belirtildi.

Diğer yandan başkent Bağdat’ta Ed-Devanim yerleşkesinde, terör örgütünün bir pazarı hedef alarak düzenlediği bombalı saldırıda 2 sivil hayatını kaybederken 5 sivil yaralandı.

IRAK’TA DEAŞ SALDIRISI

Irak'ın Salahaddin vilayetine bağlı Samarra şehrinde terör örgütü DEAŞ tarafından bir elektrik santraline gerçekleştirilen saldırıda 15 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Askeri görevlilerden alınan bilgilere göre, DEAŞ militanlarının Samarra şehrinde bir elektrik santraline yaptığı saldırı neticesi 7 personel hayatını kaybetti. Irak güvenlik güçleri, 8 intihar eylemcisini öldürdü. Olayda her iki taraftan 11 kişi de yaralandı.

Terör örgütü DEAŞ'ın son günlerde Salahaddin'in kuzey bölgelerine yönelik saldırılarını artırdığı belirtiliyor.