Polisten gelen açıklama doğrultusunda, sarayın önündeki Mall Caddesi' nde yerel saat ile (TSİ) 22.35' te bir erkeğin, üzerinde bıçak taşımaktan ötürü polis memurlarınca durdurulduğu ifade edildi.

GÖZALTINA ALMAK İSTERKEN SALDIRDI

Yapılan açıklamada, üzerinde bıçak taşıyan şahısı gözaltına almak isteyen iki erkek polisin, bu esnada şüpheli tarafından kollarından hafif yaralandığı belirtildi. Yaralı polis memurlarının durumlarının iyi olduğu kaydedildi. Polise saldırı ve kasten adam yaralama suçundan gözaltına alınan şahıs hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

TERÖR TEHDİT ÖNLEMİ "CİDDİ" SEVİYESİNDE

İngiltere' de bu sene meydana gelen terör saldırı nedeni ile terör tehdit seviyesi en üstün bir altındaki seviye olan "ciddi" derecesine çekilirken, bilhassa İngiliz Parlamentosu, Buckingham Sarayı, Başbakanlık, ünlü Trafalgar Meydanı ve kentte turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği daha birçok noktada silahlı polislerin sayısı arttırılmış vaziyette.

BRÜKSEL'DE ASKERLERE SALDIRI

Başkent Brüksel'de askerlere yönelik bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırgan askerler tarafından vuruldu. Belçikalı yetkililer, olayın terör ile bağlantısının netlik kazanmadığını söyledi.

2 ASKER YARALI

Askerlerin hafif yaralı olduğunu bildiren yetkililer saldırganın ise hayatta olduğunu ancak durumunun kritik seviyede olduğunu açıkladı. Belçika devlet televizyonu RTBF, saldırganın 30'lu yaşlarındaki bir Somalili erkek olduğunu ve saldırıdan önce 'Allahu Ekber' diye bağırdığını ileri sürdü.

Öte yandan daha önce Terör örgütü DEAŞ propaganda ajansı Amaq'dan yaptığı açıklamada Rusya' nın Surgut şehrindeki bıçaklı saldırıyı üstlendiğini ilan etmiş, saldırıda 7 kişi yaralanmış, polis saldırganı vurup öldürmüştü.

Bir diğer saldırı ise Finladiya'da gerçekleşmişti. Finlandiya' nın Turku şehrinde bıçaklı saldırı eylemi yapğan bir şahıs orada geçmekte olan vatandaşlara dehşet dolu dakikalar yaşatmış, iddiaya göre; elinde bıçak olduğu düşünülen bir şahıs çevredekilere bıçak sallamıştı.

SALDIRIDA 2 KİŞİ ÖLDÜ

Finlandiya’ nın Turku şehrinde yapılan bıçaklı saldırı eyleminde 2 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edilmişti.