Borcunu azaltabilmek adına Almanlara limanlarını, havaalanlarını satan Yunanistan şimdi de otoyollarını satışa çıkardı.

BORÇLAR KARŞILIĞI OTOYOLLAR SATILACAK


Yunanistan Özelleştirme Ajansı, Egnatia Otoyolu'nu satmak adına bu sene içinde ihaleye çıkacağını bildirdi. Özelleştirme Ajansı Başkanı Lila Tsitsigiannopoulou, Atina'nın bu özelleştirmeden ne kadar gelir beklediği hususunda bilgi vermedi.

YUNANİSTAN'IN BORÇLARI


Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Benoit Coeure, dün verdiği demeçte Euro Bölgesi hükümetlerinin ECB'yi Yunanistan'ın borcunun sürdürülebilirliğine ikna etmek adına Yunanistan'a hangi tür borç rahatlatma önlemleri teklif edecekleri hususunda daha yeterli netlik ortaya koymadıklarını söylemişti.

İŞTE İÇLER ACISI YUNANİSTAN

 

Yunanistan’da çipras kreditörlerden ülkesine para girişi yapacak anlaşmalar yapılmasını istedi
Ülkesini iflasın eşiğine getiren Çipras, kreditörlerden ülkesine para girişi sağlayacak anlaşmaların yapılmasını istedi.

YUNANİSTAN’A ACİL PARA LAZIM

Yunanistan başbakanı Alexis Çipras yunan ekonomisinin istikrara kavuşması için para piyasalarına erişimi garantileyecek anlaşmalar yapılması gerektiğini belirtti.

BORÇ 315 MİLYAR EURO’YA ÇIKTI

Yunanistan başbakanı Alexis Çipras büyük umutlarla ülkesinin başına getirildi fakat yunan halkı umduğunu bulamadı. Yunanistan, kreditörlerinden 315 milyar Euro olan borcunu taksitlendirilmesini ve ülkenin sermaye piyasalarından borçlanabilmesinin yolunun açılmasını talep ediyor. Kreditörlere Temmuzda 7 milyar avro geri ödemesi bulunan Yunanistan bu paranın ileri tarihte ödenmesini talep ediyor.

YUNANİSTAN BATIYOR

Yunanistan başbakanı Alexis Çipras eğer kreditörlerle anlaşamazsa ülkenin iflası kaçınılmaz olacak.Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras ülkesinin iflasını önleyebilmek için Avrupa ülkelerinden borç para arayışına çıkacak.fakat Avrupa ülkeleri Yunan hükümetine borç vermeye yanaşmıyor.

YUNANİSTAN EURO BÖLGESİNDEN ÇIKARILABİLİR
Yunan hükümeti kreditörlerle anlaşamazsa ve temmuz ayında ödemesi gereken 7 milyar Euro’yu ödemezse kreditörlerden kredi alamayacağını ve Euro bölgesinden çıkarılarak yaptırımlar uygulanacak.