İsrail tarafından sürekli engellenmeye çalışmalarına rağmen, Filistin’in Uluslararası Polis Teşkilatı'na (INTERPOL) üye olma gayretleri olumlu sonuçlandığı ve Filistin’in örgüte üye olduğu belirtildi.

INTERPOL tarafından sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan açıklamada, ‘Filistin Devleti örgüte üye oldu.’ ifadeleri bulunuyor.
Filistin'in INTERPOL'e üye olması halinde, Filistin Yönetiminin, Filistinli suçlulalrla birlikte öncelikli olarak İsrailli pek fazla asker ve siyasinin tutuklanmasını isteyeceği biliniyordu.

İSRAİL’İN FİLİSTİN ZULMÜ DEVAM EDİYOR

İsrail'in, Batı Şeria'nın kuzeyindeki El-Ağvar bölgesinde bazı yerleşim yerlerine verilen içme ve sulama suyu miktarında kısıtlamaya gittiği bu nedenle insani bir krizin patlak verebileceği uyarısında bulunulmuştu.

İsrail, Arakanlı Müslümanları vahşice öldüren Myammar hükümetine silah satmaya devam ediyor.

İsrail'in Haaretz gazetesi yazarı John Brown tarafından yayımlanan makalede, "Bilindiği gibi Myanmar hükümeti suç işlemeye devam etmesine karşın İsrail, oradaki rejime silah satmakta ısrar ediyor." ifadelerini kullandı.

İsrail askerleri, Batı Şeria'da Ramallah şehrinin batısında bulunan Deyr Ebu Meşal beldesine konut yıkımı için baskın düzenledi. Silahlı askerler, askeri araçla bölgeyi kuşattı. Mahalleye girmiş olan yıkım ekipleri binalara kepçe darbelerini indirerek yıkıma başladı.