Avustralya'da FETÖ ile ilişkisi olduğu bilinen bir okul, sosyal medya hesabından yaptıkları ilan ile Avustralya Güvenlik İstihbarat Örgütünün (ASIO) stajyer aradığına yönelik duyuruda bulundu.

Okulun, resmi internet sayfasında, ASIO'nun 12. sınıf ve daha üst sınıflardan öğrencileri örgütte çalışmaları için eleman olarak almak istediklerini belirten bir duyuru ortaya çıktı.

Sosyal medyada, ‘12. sınıftan sonra ASIO için çalışın! ASIO Bilgi Yönetimi ve Bilgi Teknolojileri alanında stajyer arıyor. Ücret ve çalışma şartları çok iyi ve örgütte stajdan sonra çalışmak mümkün’ sözlerinin yer aldığı ilan okulun duvarlarına asıldı.

FETÖ’YE KUCAK AÇTILAR

Diğer yandan, Türkiye’de gerçekleştirilmeye çalışılan 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Almanya'dan iltica isteğinde bulunan diplomatik pasaporta sahip 196 Türk vatandaşının yaptıkları başvurular onay gördü.

Federal İçişleri Bakanlığı, iltica başvuruları hakkında yaptığı bilgilendirmede, 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişiminden sonra diplomatik pasaportu olan 196 Türk'e Almanya'ya iltica hakkı verdiklerini belirtti.

ALMANYA AÇIKLAMIŞTI

Diğer yandan, Almanya İçişleri Bakanı Thomas De Maiziere, Rhein-Zeitung gazetesinde yer alan konuşmasında, Ağustos ayının bitimine kadar diplomat pasaportu bulunduran toplamda 615 FETÖ mensubunun, 250 hizmet pasaportu bulunduran 365 bireyin Federal Göç ve Mülteci Dairesi’ne (BAMF) iltica isteğini yaptıklarını söylemişti.