Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ’ da Ermenistan ordusunun sivil yerleşimlere dönük düzenlediği topçu saldırısında ölü ve yaralıların olduğunu bildirdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Halihazırda Fuzuli ilçesinin Alhanlı köyüne saldırılıyor. Saldırı topçu sistemlerden gerçekleştiriliyor. Köylüler arasında ölü ve yaralılar var” dendi. Bakanlık, Azerbaycan ordusunun karşılık vermeye hazırlandığını bildirdi.

PAŞAYEVA: ERMENİSTAN BEBEK KATİLİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA İSPATLADI

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, DHA' ya yapmış olduğu açıklamada, Ermenistan' ın bebek katili olduğunu belirterek konuşmasına şu şekilde devam etti: 

"İşgalci Ermenistan' ın Fizuli bölgemizin Alhanlı Köyü' nü ateşe tutması neticesinde 2 yaşındaki Zehramız, Ninesi Sahibe kardeşimiz yaşamını yitirdi, akrabaları Servinaz hanım ağır yaralı. Çocuk katillerine lanet olsun. Zehra' ya, Sahibe hanıma Allahtan rahmet, Servinaz hanıma acil şifalar diliyoruz. Çocuk katillerinin bu cinayetlerine tüm Türk dünyası itiraz sesini yükseltmeli ve işgalci Ermenistan'ın bu cinayetlerini tüm dünyaya aktif bir şekilde duyurulması için çalışmalıdır" yorumunda bulundu.

Uluslararası kurumların olaya dair bilgilendirildiği ifade edilen beyanda, kanlı provokasyonun sorumlusunun Ermenistan yönetimi olduğu ifade edildi.