Almanya' nın Hamburg şehrinde yapılan G-20 Zirvesi' nde ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin' in resmi olarak görüşme yapmalarından sonra resmi olmadan bir kez daha bir araya geldikleri ifade edildi. 

BEYAZ SARAY YETKİLİSİ AÇIKLADI

Amerikan basınına konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen bir Beyaz Saray yetkilisi, Donald Trump ile Vladimir Putin' in 7 Temmuz' daki ikili görüşmeden sonra gayriresmi olarak bir kez daha görüştüklerini itiraf etti. Yetkiliye göre iki lider, iki saatten fazla süren ikili resmi görüşmeden bir süre sonra G-20 akşam yemeğinin gerçekleştiği bölümde bir kez daha görüştü. Görüşmede geçen dakika ve görüşmenin içeriğine dair açıklama yapmayan yetkili, Trump ile Putin' in Almanya' da iki kez görüştüğü yönündeki iddiaları da böylelikle doğrulamış oldu.

BREMMER'IN İDDİASI

Daha evvel siyasi analiz firması Eurasia Group'un başkanı Ian Bremmer, iki liderin akşam yemeğinde bir saate yakın görüştüklerini ve görüşmede Trump ve Putin dışında sadece Putin'in tercümanının bulunduğunu ifade etmişti. Bremmer, ABD tarafının tercümanının olmamasını da eleştirmiş, bunun bir güvenlik açığı olduğunu savunmuştu.