Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, partisinin Berlin'de düzenlediği toplantısında Türkiye düşmanlığı yaparak oy toplamaya çalıştı. Özdemir bu toplantısında da Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak konuşma yaptı.

Özdemir, eğer iktidara gelirse, Türkiye'yey apılan ekonomik baskıların arttırılacağını belirterek, Türkiye'ye karşı seyahat uyarısının da gerçekleştirileceğini ifade etti.

Cem Özdemir, ‘Eylül ayından sonra iktidar olursam, seyahat uyarısı yapılacak’ dedi.

CEM ÖZDEMİR’DEN KÜSTAH AÇIKLAMA

Diğer yandan, geçtiğimiz ay Almanya' da 24 Eylül tarihinde yapılacak seçimler için siyasi partiler seçim çalışmalarına başlanmıştı. Onlardan biri de Yeşiller Partisi İdi. Parti Eş Başkanı Cem Özdemir, seçimleri kazanma ümidi İle bir taraftan Türkiye' nin iç meselelerine müdahil olmaya çalışırken, diğer taraftan da Türkiye hakkında küstah ve ihanet kokan açıklamalarda bulunmuştu.

Bu defa ise, Alman Yeşiller Partisi eş başkanı ve Başbakan Adayı olan Cem Özdemir, Türkiye' den gitmekte olan öğretmenlerin Alman okullarında Türkçe dersi vermelerinin kesinlikle yasaklanmasını istedi. Alman Zeit gazetesine yapmış olduğu beyanda, Recep Tayyip Erdoğan' ın "otoriter dünya görüşü" nün ve milliyetçi anlayışının Alman okullarında sirayet ettirilmesine karşı olduğunu belirtmişti.