Almanya'da 24 Eylül tarihinde yapılacak seçimler için siyasi partiler seçim çalışmalarına start verdi. Onlardan biri de Yeşiller Partisiydi. Parti Eş Başkanı Cem Özdemir, seçimleri kazanma ümidiyle bir taraftan Türkiye'nin iç konularına müdahil olmaya çalışırken, diğer taraftan da Türkiye hakkında küstah ve ihanet kokan açıklamalarda bulunuyor.

"TÜRKİYE'NİN ANLADIĞI DİL BU"


Stuttgart'ta bir panelde açıklamalar yapan Özdemir, Eylül ayında yapılacak seçimlerde başa geçmeleri durumunda Türkiye ile nasıl bir bağlantı sürecinin bekleyeceğini küstah bir dille açıkladı.

Kendini bilmez Özdemir, “Bakın Türkiye’de bir terör listesi ortaya çıktı. Üzerinde Siemens, Daimler gibi şirketler bulundu. Almanya çok kısa sürede ilk kez sert tepki gösterdi. Daha 24 saat geçmeden Ankara hazır ola geçti. Evvela ‘Böyle bir liste yok’ dedi. Daha sonra da ‘Var ama ne yazık ki yanlış anlaşıldık’ dedi. Yani önünü ilikledi ve geri tepti. Demek ki Türkiye’nin anladığı tek dil, daha doğrusu Erdoğan’ın anladığı tek dil bu dil. Şayet biz Eylül ayında seçimleri kazanırsak Erdoğan ile bu dilde konuşacağız. Zira Erdoğan başka bir dilden anlamıyor.” diyerek seçim propagandası adına Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında haddini aşan bir açıklama yaptı.


"DARBEYİ DESTEKLEMEDİK"


Cem Özdemir'İn küstahlığı bununla da sınırlı kalmadı. Türkiye'de meydana gelen 15 temmuz hain FETÖ darbesini de ele alan Özdemir, darbeyi desteklemediklerini kaydetti.

Almanya'nın FETÖ ve PKK militanlarına kucak açmasına yorum dahi yapmayan Özdemir “Ne askeri darbe kalkışmasını destekledik ne de şu andaki sivil darbeyi destekliyoruz. Biz demokrasiyi destekliyoruz." diyerek darbe hakkında açıklamada bulundu.

"ANKARA'NIN KARŞISINDAYIZ"


Cem Özdemir, kendisi hakkında yöneltilen Türk karşıtı yorumuna da değindi. kendisinin Türkiye'ye karşı olmadığını söyleyen Özdemir, "Ankara'daki hükumete karşıyız." ifadelerini kullandı.