Olay, Hindistan’ın Gucera Eyaleti’nde yer alan Una kasabasında gerçekleşti. Hindistan’da sürekli görülen olayın son örneği oldu bu. British Metro’dan aktarılanlara göre kız çocukları doğduklarında aileleri tarafından terk ediliyormuş. Hindistan’da sıradan bir gündü. Yoldan geçmekte olan adam çalılardan bebek sesi geldiğini fark etti. Çalılara yaklaşınca gördüğüne inanamadı.

Çalıların arasında vücudunda kesikler oluşmuş küçük bir bebek yatıyordu. Adam hemen ambulans çağırdı. Bebeğe anında müdahale edildi. Polis, bebeğin ailesi tarafından terkedildiğini düşündü. Hastaneye götürüldüğünde doktorlar büyük bir özenle bebeğin vücuduna batmış olan dikenleri çıkardılar. Bebek banyo yaptırıldıktan sonra karnı da doyuruldu. Hastane bebeğin sağlığının yerinde olduğunu ve hayati tehlikesi olmadığını bildirdi. Küçük kız muhtemelen ailesi tarafından çalıların arasında ölüme terkedilmişti.

Hindistan’da dünyaya gelen kız çocukları, erkek çocuklarına oranla daha az yaşıyorlar. Ülkede günde 180 çocuk kayboluyor. Bunların büyük çoğunluğu da kız çocukları. Maalesef Hindistan’da erkek çocuklarına kız çocuklarından daha fazla değer veriliyor. Kız çocuklarının dünyaya gelişi ekstra masraf olarak görülüyor. Erkek çocuklarının ise yaşlandığında ebeveynlerine bakacak olması maddi bir kazanç olarak görülüyor. Kız çocuklarının nüfusu erkek çocuklarına oranla sabit bir şekilde azalıyor.