Özel Haber/Haber365

Antalyaspor akşam saatlerinde görevinden ayrılan Rıza Çalımbay yerine dünyaca ünlü bir teknik adamla anlaşmaya vardı. Ali Şafak Öztürk'ün uzun girişmleri sonucunda anlaşmaya varılan Fabio Capello'nun çarşamba günü Antalya'ya gelmesi bekleniyor. 2 senelik sözleşme imzalacak olan teknik adama ise ne kadar ücret verileceği henüz netlik kazanmadı.

DÜNYA YILDIZLARINI İDARE EDECEK

Öte yandan başkan Ali Şafak Öztürk'ün dünyaca ünlü böyle bir teknik direktörle anlaşmasının bir nedeni de takımda bulunan yıldızlarla başa çıkabilecek olması. Takımda Menez, Nasri ve Eto gibi oyuncuların başına buyruk hareket etmemelerini isteyen Öztürk takımı Capello'ya emanet edecek.

ETO KRİZİ

Samuel Eto geçtiğimiz haftalarda takımdan ayrılacağı yönünde açıklamalar yapmış ancak bu durum başkanında araya girmesiyle tatlıya bağlanmıştı. Ancak bu huzusuzluk takımda devam edince bundan rahatsız olan Çalımbay görevinden ayrıldı.

İşte Eto olayının perde arkası.

Kamerunlu Samuel Eto'o, Antalyaspor'da hak ettiği değeri görmediğini ve takımdan ayılmak istediğini açıklamıştı.

Eto'o'nun bu isyanının perde arkası netleşti. Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay takım içerisinde yaşanan bu krizle alakalı açıklamalarda bulundu.

NASRİ'NİN MAAŞI TAKIMDAKİ DENGEYİ BOZDU

Takıma yeni transfer olan Fransız oyuncu Nasri'nin aldığı maaşın takım içindeki dengeleri bozduğunu açıklayan Çalımbay; "İşin gerçeği Nasri'nin aldığı paradır. Tabii ki dengeleri bozduğu bir gerçek. Birisi yüksek birisi düşük. Herkesin bir değeri var, dengeleri oturtmak gerekli. Eto'o da büyük ücretle geldi. Dengesizlik var tabii ki" dedi.