Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar AK Parti Genel Başkanı seçilmesinden sonra neredeyse kulislerde konuşulan en muhim konulardan biri de kabine revizyona gidilip gidilmeyeceği konusu olmuştu. Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mini bir kabine revizyonuna gideceği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Genel Başkanı seçilmesinden sonra konuşulan kabine değişikliği revizyonu bayram sonrası tekrar kulislerin en önemli konularından hala.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ilerleyen haftalarda hem mini kabine revizyonu yapacağı hem de genel merkeze yeni danışmanlar atayarak yeni dönem başlacagının sinyalini verdiği iddia edildi.

KAÇ BAKANLIK DEĞİŞECEK

Bakanların 180 günlük çalışma planlarına başlamadan önce mini bir kabine revizyonunun gerçekleştirileceği ve bürokrasideki değişim beklentisiyle oluşan tıkanıklığın da bu şekilde aşılacağı dile getiriliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabinede, en fazla 3-5 bakan görevden alınacağı veya görev değişikliği yaşanacağı, ekonomi bakanları arasında da uyumlu bir çalışma ortamının sağlanmasının amaçlandığı öne sürülüyor. Değişikliklerin, Başbakan Yardımcıları ve iki icracı bakanlıkla sınırlı kalacağı ifade ediliyor.