24 Kasım 2017
  • İstanbul 12°
  • Ankara
  • İzmir 13°
İmsak 06:22
Güneş 07:53
Öğle 12:57
İkindi 15:25
Akşam 17:49
Yatsı 19:13
BIST0
Dolar3.9381
Euro4.7037
Altın163.1153

Almanya'nın 15 Temmuz Belgeselinde Bunların İşi Ne!

Almanya yayımladığı 15 Temmuz belgeselinde Türkiye'den FETÖ ile bağlantıları olan isimlere yer verdi.

Almanya'nın 15 Temmuz Belgeselinde Bunların İşi Ne!

15 Temmuz darbe kalkışması sebebiyle Alman birinci kanalı ARD’de‚ "Tankların Harekete Geçtiği Gece, Erdoğan ve Başarısız Darbe Kalkışması" başlığı ile bir belgesel yayımlandı.

Yayımlanan belgeselde, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 1980 askeri darbesinin ardından FETÖ'nün örgütlendiğini söyledi ve Ak Parti iktidarı zamanında en güçlü koalisyon oluşturduklarına vurgu yaptı.

"KONTROLLÜ DARBE" VURGUSU


HDP Milletvekili Mithat Sancar da, Türkiye’de "kontrollü darbe" yapılddığının altını çizerken "Ak Parti hükümeti başta muhalifleri yok ederek, bunu en iyi biçimde kendisine göre kullandı." ifadelerine yer verdi.

Almanya daha önce hem FETÖ'cüleri teslim etmemiş hem de Yunanistan'a vermemeye zorlamıştı

ALMANYA'DAN FETÖ ENGELİ

Türkiye ile Yunanistan arasındaki münasebette 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra Atina' ya sığınan FETÖ' cü subaylar nedeni ile yaşanan gerginlik devam ediyor. Darbeci subayları saklayan Yunanistan'ın verdiği skandal kararların perde arkasında "Alman aklı" olduğu meydana çıktı. İktidardaki Syriza partisinin Rodop milletvekili olan Mustafa Mustafa, eli kanlı terör örgütüne mensup 8 subayın iadesi konusunda Almanya'nın engel olduğu ifade edildi.


BERLİN’DEN GELECEK OLAN TEPKİDEN ÇEKİNİLDİ

Berlin'den gelen baskılara daha fazla dayanamadıklarını ifade eden Başbakan Alexis Çipras' ın genel başkanı olduğu Syriza vekili Mustafa, alçak darbe girişiminden sonra diğer FETÖ' cülerin de Yunanistan' a iltica talebinde bulunduğunu fakat kriz nedeni ile Atina yönetiminin buna karşı çıktığını ifade etti. Mustafa Mustafa, Yunan yetkililerin Berlin' in tepkisinden çekinerek darbecileri iade etmediğini ifade etti.

ÜST AKIL ALMANYA

Ülkenin içerisinde var olan ekonomik krizin Yunanistan' ı Alman eyaletine çevirdiğinin altını çizen Türk vekil, “FETÖ'cülerin geri gönderilmesini Almanya engelledi. Türkiye'den baskılara dayanamıyorduk ama göndermemiz Almanya'yı da rahatsız edecekti” dedi.

Diğer Dünya haberleri