Almanya'da, bölücü terör örgütü PKK'nın sözde bölge sorumlusu olan zata 3 sene 3 ay hapis cezası verildi.

Stuttgart Eyalet Yüksek Mahkemesi, 47 yaşındaki kişiye PKK'ya üye olmak, örgüte yardım ve yataklık etmek suçlarından 3 sene 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkemenin 6. Ceza Dairesinden yapılan açıklamada, Türk vatandaşlığı olan terör örgütü üyesinin tutuklandığı 16 Şubat 2016 tarihine dek örgütün sözde "Dortmund ve Düsseldorf bölge sorumlusu" olduğu aktarıldı.

Yapılan açıklamada, bahsi geçen PKK'lının daha evvel de sözde "Stuttgart, Münih ve Freiburg sorumlusu" olarak görev yaptığı açıklandı.
Bunun dışında, verilen cezada, PKK'nın "bilhassa tehlikeli terörist bir örgüt olması" etkeninin dikkate alındığı ve tutuklanan PKK'lının 30 ay boyunca örgütte aktif olduğunun altı çizildi.

Tutuklanan şahsın örgütün propagandasını yaptığı, örgüte yeni eleman kazandırmaya ve para temin etmeye çalıştığı belirtildi.

DAHA ÖNCE ALMANYA GÖSTERİ DÜZENLEDİLER

Almanya'nın Hamburg şehirinde gerçekleşen G20 Zirvesi'ndeki protesto eylemlerinde, terör örgütü PKK sempatizanları da sokakda yerini aldı.

Anadolu Ajansı, yüzlerce kişinin katıldığı eylemde terör örgütüne ait simgesel paçavralar ve elebaşı Öcalan'ın posterlerinin taşındığını bildiriyor.

"G20 hoşgelmedin" pankartlarıyla gerçekleşen gösterilere MLKP ve YPG terör örgütleri sempatizanları da katıldı.,