Gazeteci Lejeune, Bremen' de 15 yaşındaki Suriyeli sığınmacı Odei Khaled' in yılbaşı gecesi bir grup PKK sempatizanları tarafından darp edilerek öldürülmesi ile alakalı davanın duruşmasını izlemek adına bulunduğu mahkeme binasının önünde saldırıya mağruz kaldı.

POLİSİN GÖZLERİ ÖNÜNDE BANA SALDIRDILAR AÇIKLAMASINDA BULUNDU

Facebook hesabından saldırı sonrası fotoğraf ve görüntülerini paylaşan gazeteci Lejeune, olayı şöyle anlattı:

"Mahkeme heyeti başkanı duruşmada daha sonra çağırılacağımı belirtti tanık olarak dinlenileceğim için ve duruşma salonundan çıkmamı istedi. Daha sonra dinleyicilerin olduğu bölümden dışarı çıktım. Orada bazıları bana hakaret etti, çelme attı. Mahkeme binasından çıktıktan sonra 4- 5 polis aracı vardı. Doğrudan polis araçlarının yanında 5- 6 kişi üzerime yürüdü ve bir kişi beni tuttu, diğerleri de darp etti. Daha sonra yere yatırıp başıma tekme attılar. Ölüm korkusu yaşadım. Vatandaşlar araya girerek beni kurtardılar. Polis hiçbir şey yapmadı ve saldırganları da yakalamadı." diyerek olay anını anlattı.

PKK'LI SANIĞIN YAKINLARI GAZETECİYE SALDIRDI

Martin Lejeune, kendisinde saldırı eylemi gerçekleştiren grubun, davada sanık olarak yargılanan kişinin grubundan olduğu fikrini taşımakta.

Alman gazetecinin halen hastanede müşahede altında tutulduğu öğrenildi.