Suriye'de meydana gelen iç savaşta yüzlerce insan hayatını kaybetti. Bölgeye barışı getirmek bahanesi ile giren Amerika savaşı sürdürmek için net bir şekilde teröre yardımcı oluyor.

Türkiye'de hain saldırılar hazırlayan eli kanlı terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'ye sürekli olarak silah ve mühimmat temin eden ABD, PYD mensuplarına para desteğinde de bulunuyor.

1480 TIR MÜHİMMAT

En son örgüte 90 TIR silah ve mühimmat temin eden ABD hainlerle anlaşmaya devam ediyor. PYD ile anlaşarak yeni sözler veriyor ve toplamda 1480 TIR'lık mühimmat sağladığı da öğrenildi.

Sputnik'ten Hikmet Durgun'a açıklama yapan PYD'nin sözde temsilcisi, ‘ABD, Deyr ez Zor operasyonu sebebiyle bize zırhlı Hummer araçları ile ağır silahlar temin etti. Örgüte gelen silahlar arasında roketler, ısı güdümlü füzeler, doçkalar, otomatik makineli tüfekler, havan topları ve Kalaşnikof silahlar mevcuttu.

SÖZ VERDİLER

‘Bize ulaşan silahlar ve zırhlı araçlar 90 tırla birlikte getirildi. Bundan daha fazlasına ihtiyacımız olduğunu ABD yetkililerine ilettik. En kısa sürede ağır silahları göndermek için söz verdiler.’ dedi.