Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyaretinin ardından İstanbul’a dönüş yolunda gazetecilerin sorularını cevaplarken, “Rusya’dan S-400’lerin alınması için imzalar atıldı. Bildiğim kadarıyla kapora da verildi” ifadelerini kullanmıştı.

S-400 TESLİME HAZIR


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Askeri Teknik İşbirliği'nden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin de, Rusya ve Türkiye'nin S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin kontratı imzaladıklarını ve kontratın hayata geçirilmeye başlayacağını bildirmişti.


"ENDİŞELERİMİZİ İLETTİK"


Ankara ve Moskova'nın S-400 sözleşmesinin imzalandığını açıklamasından sonra Sputnik'e açıklama yapan ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Johnny Michael, "Muhtemel S-400 alımına ilişkin endişelerimizi Türk yetkililere ilettik. Türkiye'yi bölgedeki tüm tehditlere karşı savunmak için en iyi seçenek, NATO sistemleriyle bir arada çalışabilecek füze savunma sistemidir" dedi.

KEMAL'DE KARŞI ÇIKTI

 

KILIÇDAROĞLU S-400 ALIMINA KARŞI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV canlı yayınına katılarak program sunucusu İsmail Küçükkaya'nın konuğu olarak gündeme ilişkin çok çarpıcı ifadelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, gündeme yönelik değerlendirmelerinde, Cumhuriyet davası için yargılanan tüm vatandaşların suçsuz yere orada olduklarını iddia etti.