Sekiz kişiyi öldüren zanlı Amerikan polisi tarafından vurularak öldürüldüğü öldürüldü. Olayın nedeni henüz bilinmezken polis saldırıda hayatını kaybedenler ile saldırgan arasında bir bağlantı olup olmadığına araştırıyor

Saldırıda vurulan 2 ise ağır yaralı hastaneye kaldırılmış durumda.

Öte yandan ABD'nin Florida bölgesinde eyaleti etkisi altına alan ve kuzey batıya doğru devam eden Irma kasırgasının şiddetli tropik bir fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

ABD'nin Florida bölgesinde eyaleti etkisi altına alan ve kuzey batıya doğru devam eden Irma kasırgasının şiddetli tropik bir fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

ABD'nin Florida eyaletinin güney kıyılarını dün saatte 210 kilometre hızla 4'üncü kategoride etkileyen Irma kasırgasının büyüklüğü, kuzey batıya doğru devam ettikçe önce 3'üncü, sonra 2'nci kategoriye kadar alçaldı.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi tarafından yapılan bildiride, kasırganın büyüklüğünün azaldığı ama tehlikenin henüz geçmediği belirtiliyor. Hala tehlikeli olan Irma'nın saatte 160 kilometre hızla Florida'nın kuzey batı bölgesinde yer alan 3 milyon nüfuslu Tampa tarafına doğru gittiği ifade edildi.

Kasırga Merkezi tarafından yapılan uyarıda, kasırganın yerel saatle sabah vakitlerinde Florida'nın kuzey ve Georgia'nın güney bölgelerinde, Irma’nın tropikal fırtınaya dönüşme olasılığının olduğu ifade edildi.