19 Haziran' da sabah vakitlerinde başlayan ve hala devam etmekte olan Katar'a uygulanan ambargo krizinin ABD' nin Dışişleri dengesini kaybetmesi üzerine yoğun gündemi olan üst düzey bürokratlar bir yandan da Donald Trump' a danışmanlık yapan acemi Yahudi damadının yaptıklarını toparlamaya çalışıyor. 

Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere Körfez ülkelerinin petrol zengini olan Katar ile 19 Haziran tarihinde diplomatik münasebetlerini bitirmesi ile başlayan Katar krizinin en çok da Amerika Birleşik Devletleri' ni arada bıraktığı gün yüzüne çıktı.

ANLAŞILAN TRUMP'IN DANIŞMANI OLAN DAMADININ YAPTIKLARINI TOPARLAMAK ZAMAN ALMAKTA 

Libya' da Muammer Kaddafi' nin devrilmesinden sonra ABD' ye desteği unutulmayan Katar ile münasebetlerini bozmak istemeyen ABD, Arap ülkeleri ile olan ticari alkalarının da kaygısına güttü. Tüm bunlar yaşanırken Amerika Birleşik Devletleri' nin uluslararası diplomasi ve ilişkilere acemi olan Yahudi damat Jared Kushner' in aldığı kararların peşine düşmek zorunda kalan Dışişleri ve Savunma Bakanı ise oldukça yoğun bir tempoda dengeleri korumaya çalışıyor.